Stále více pozemků je pod přísným dohledem fotopasti

Dokážete si představit, že se vám cizí lidé prochází po vašem pozemku, když spíte nebo když jste v práci? Je to velmi nepříjemná představa, která děsí mnoho lidí. Jde však často o realitu, o které nevíme, vždy může venku číhat zloděj prohlížející si kořist nebo třeba stalker. Existuje snadný a také levný způsob, jak zjistit, jestli někdo na vašem pozemku je a sice fotopast.

Proč zrovna fotopast?

Fotopast je zařízení, které je malé a nenápadné. Nedává se přímo na dům, ale nejlépe na některý ze stromů ne pozemku, odkud nenápadně váš dům monitoruje. Zatímco například kamera snímá záznam v kuse, fotopast snímá jen tehdy, když se do jejího záběru dostane živý objekt. Jak vlastně rozezná živý objekt? S pomocí citlivého PIR čidla, které reaguje na tepelný pohyb. Když se tedy dostane na pozemek vetřelec nebo zvíře, fotopast ho okamžitě rozpozná a vyfotí nebo nahraje na video.

Jelikož většina zlodějů chodí v noci, fotopast dokáže pracovat i v naprosté tmě. Například fotopasti Bunaty mají neviditelný přísvit, se kterým dokáží zajistit kvalitní fotky i v noci. Veškerý záznam se nahrává na paměťovou kartu fotopasti. Vy si záznam můžete prohlédnout na displeji fotopasti nebo také ve svém počítači. Pokud má fotopast sloužit jako aktivní bezpečnostní prvek, nejlepší volbou je fotopast Bunaty s GSM modulem. Taková fotopast zasílá pořízené snímky okamžitě na telefon formou MMS nebo na email. Získáte tak neustálý přehled o dění na vašem pozemku i tehdy, když budete třeba na dovolené. Fotopasti si můžete plně nastavit, tedy například, jestli mají snímat fotografie nebo videa a také, v jakém čase mají fungovat, aby nefotily vás, jak sekáte zahradu. Jde o investici do bezpečnostního prvku, který je levný a přitom velmi účinný.