Zhodnoťte své úspory investováním do soukromých společností

Investovat své našetřené peníze můžete dnes téměř jakkoliv. Na trhu existuje nepřeberné množství možností a stačí si v podstatě jen vybrat, což je často nejtěžší úkol. Důležité je však vybrat bezpečnou a výhodnou formu investování. Takovou investicí jsou například korporátní dluhopisy, které mají oproti jiným druhům investování řadu výhod. Proč si vybrat pro investování právě korporátní dluhopisy? A jak začít investovat?

Rychlejší růst firem

Korporátní neboli firemní dluhopisy vydávají soukromé společnosti, díky nimž si mohou zajistit vyšší růst či rozvoj. Zjednodušeně se dá říci, že jde o ty půjčky. Pro firmy to má především výhodu v tom, že nemusí složitě vyjednávat půjčku v bance. Investorům pak přináší korporátní dluhopisy zhodnocení jejich našetřených peněz, které by jinak byly nevyužité. Vlivem inflace by navíc docházelo k jejich znehodnocování, jelikož peníze ztrácí časem svoji hodnotu. Přidanou hodnotou korporátních dluhopisů je možnost podpořit zajímavý projekt vybrané společnosti.

Proč investovat do korporátních dluhopisů?

Investování do korporátních dluhopisů není asi tak časté a známé jako investice do státních dluhopisů, přesto však aktuálně zažívá velký boom. Mezi klady korporátních dluhopisů patří především vysoké zúročení investovaných peněz, které se pohybuje v rozmezí 5–10 %. Další výhodou je pak celkem bezpečná míra rizika, která lze díky poskytovaným informacím snadno odhadnout. Díky tomu se tak firemní dluhopisy staly jednou z nejvyhledávanějších forem investování.

Najděte si prověřenou firmu

Pro investování do korporátních dluhopisů je vhodné hledat prověřené společnosti. Získáte tak větší jistotu, že investice se vám vrátí. Jednou z takových firem je společnost EMTC – Czech, a.s. Tato firma je na trhu již více než 15 let a dluhopisy EMTC jsou mezi investory velice populární. Získané prostředky využívá firma především pro vzdělávací aplikaci Lipa Land. Tato společnost navíc disponuje jako jedna z mála prospektem ČNB pro emisi svých dluhopisů.

Vsaďte na jistotu, kterou jsou dluhopisy EMTC pro Lipa Learning, i vy.