Hluk od sousedů nebo ticho při nahrávání – potřebujete odhlučnit místnost?

Každý to už někdy zažil, že má okolo sebe hlučné sousedy, kteří vám dávají jasně najevo, že jim nic moc neříká ticho. Možná to není jejich vina, ale tenké zdi dohromady s mizerným nebo žádným odhlučněním udělají své. Slyšíte všechny kroky sousedů, třepe se vám lustr, když sousedovy děti běhají po svém pokojíčku a pokud máte netolerantní sousedy, tak i po nočním klidu neustále slyšíte, všechno co říkají a dělají. Nebo naopak, chcete vy doma poslouchat muziku bez problémů s vyšší hlasitostí? Chcete si připravit malé nahrávací studio, ale obáváte se, že to bude sousedům vadit?

Sáhněte po účinných prostředcích

Pokud nechcete jít sousedům domlouvat, aby se ztišili, což obvykle moc nepomáhá, zvolte jiné metody. Různé zvuky a hluky jako zvuky vydávané hudebními nástroji a elektrickým nářadím, mohou rušit spoustu lidí. Navíc hluky, které jsou produkovány dlouhodobě mohou lidem vadit a být nepříjemné. Zde přichází na řadu akustická pěna nebo zvuková izolace. Že jde o dvě de facto různé věci nemusíme připomínat. Pěna není z těch, která by úplně odhlučnila místnost, takže k vám nedolétne žáden hluk sousedů, na to je potřeba poohlédnout se jinde, například speciální těžké lisované desky.

Když chcete zvelebit studio

Nahrávací studio, hudební školy, zkušebny profesionálních i amatérských kapel, hudebníků a mnoho dalšího. Tak přesně pro ty se hodí akustický molitan, který je prostředníkem pro snížení doby dozvuku v prostoru a tím pádem napomáhají ke zlepšení poslechu a to mluveného slova, zpěvu nebo různé hudby. Pěna nebo molitan nejsou primárně určené k neprůzvočnosti stěny nebo jiných konstrukcí, jak si mnozí mohou myslet. Sáhněte tedy po takovém pomocníku, který do puntíku splní vaše přání.