Vyberte si brýle podle tvaru obličeje

Brýle nám neumožňují pouze korekci zraku. Stále častěji bývají vnímány i jako nepostradatelný módní doplněk. Vybírat si můžeme z nepřeberného množství materiálů a barev.

Výběr brýlí dle tvaru obličeje

Brýle si můžeme vybírat nejen podle materiálu a barvy, ale také podle tvaru obličeje tak, aby s ním ladily. Některé modely dají vyniknout jemným rysům, jiné jsou vhodné pro obličej výraznějších tvarů. Na co se tedy zaměřit, aby brýle podtrhly přednosti a pomohly potlačit drobné nedokonalosti?

  • Kulatý tvar obličeje

Chcete-li obličej opticky prodloužit, pořiďte si brýle s poloobrubami. Nevolte takové modely, které budou subtilnější, jinak budou působit drobně. Sáhnout můžete do nabídky plastových obrouček robustnějšího charakteru. Tvář rozzáříte díky výraznějším barvám.

  • Srdcovitý tvar obličeje

Srdcovitý obličej je charakteristický širším čelem a užší bradou. Tady jsou vhodnou volbou obruby hranatějšího charakteru. Ty pomohou obličejové rysy opticky vyrovnat. Zkusit můžete i obruby výraznější a větší.

  • Hranatý tvar obličeje

Pokud jej chcete zjemnit, pomohou vám zaoblené obruby – oválného nebo kulatého tvaru. Chybu neuděláte s obrubami většího průměru. Rozhodně si nevybírejte obruby hranaté. Dodají vašemu obličeji přísný dojem.

  • Oválný tvar obličeje

Tady si můžete dovolit téměř jakékoli obruby. Chcete-li dodat tváři jemnější vzhled, nevolte kousky příliš hranaté.

Na koho se obrátit?

Prodej brýlí nabízí e-shop hotovebryle.cz. Můžete si zde objednat brýle ajurvédské, dioptrické na čtení, polarizační, sluneční, sportovní nebo brýle určené k práci na počítači. Výběr je opravdu široký. E-shop nabízí brýle pro každého.

Polarizační brýle ocení především řidiči, milovníci vodních sportů či rybáři. Těm všem hrozí oslnění ostrými slunečními paprsky.

Ajurvédské brýle pomáhají zlepšovat kvalitu zraku. Jsou určené pro každodenní trénink ciliárního svalu, díky kterému naše oko dokáže zaostřovat.