Opravy a repase jednoúčelových strojů

Máte-li ve svém provozu soustruh, frézku, vrtačku či jiný jednoúčelový stroj, který již dosluhuje, nemusíte hned přemýšlet o jeho sešrotování. I starý stroj, který je na odpis a vyřazení lze totiž zachránit tak, aby mohl sloužit bez problémů i další roky. Tento zázrak dokáže provádět společnost Konel Zlín, která provádí opravy, generální opravy, repase a modernizace konvenčních jednoúčelových strojů určených k obrábění kovů nebo dřeva.

Další zaměření společnosti Konel Zlín

Specializací této firmy jsou opravy, repase a modernizace obráběcích strojů. Vedle této činnosti se ovšem věnuje i výrobě různých součástek a komponent pro různá odvětví. Nejvíce spolupracuje s průmyslem automobilovým, gumárenským, dřevozpracujícím a také masným. Pro tato odvětví vyrábí či upravuje jejich stroje a zařízení na zakázku, to znamená podle konkrétních požadavků a aktuálních potřeb. O širokém spektru činností a zaměření svědčí také spolupráce firmy Konel Zlín s čističkami odpadních vod, spalovnami komunálního odpadu a dokonce se podílí i na některých úkolech souvisejících s vědou a technikou.

Konkrétní příklady prací

Například pro potravinářské podniky zajišťuje firma Konel řídící systémy pro míchacích zařízení, dávkování směsí, hlídání teploty nebo instalaci kamerových systémů. Dalším příkladem odvětví je dřevozpracující průmysl, pro který firma Konel opravuje dřevoobráběcí stroje. Vedle oprav a repasů těchto strojů také navrhuje a realizuje operace úzce související se zpracováním dřeva. Jedná se například o řízení nakulování klád, třídění nařezaných desek a jiné operace. Dle požadavků zákazníka realizuje také vizualizaci na PC, která umožňuje sledovat různé procesy a zrychlit například linku na zpracování dřeva až o 30%.

Generální opravy a modernizace

Technici firmy Konel Zlín mají jednak dlouholeté zkušenosti, a jednak potřebnou technologii, takže jim nečiní problém opravit či zrepasovat jakýkoliv obráběcí stroj. Staré jednoúčelové stroje mohou jeho majiteli nadále sloužit díky generální opravě, kterou u firmy Konel Zlín projdou.