Seznamte se s nejbohatšími majiteli kryptoměn

Nejbohatší majitelé kryptoměn jsou pro mnohé neznámí. Ve světě kryptoměn není nic nemožné a pokud jste šikovní, můžete se stát během několika let miliardářem. Pokud budeme mluvit o českých korunách, tak je již velké množství lidí, kteří vlastní kryptoměny za více než miliardu. Těch dolarových kryptomiliardářů je sice méně, ale rapidně jich přibývá. Podle časopisu Forbes je na světě aktuálně 19 lidí, jejichž kryptomajetek přesahuje hodnotu 350 miliard dolarů, tedy kolem 8 miliard korun. Představíme si 5 nejznámějších z nich, včetně jejich odhadovaného bohatství v kryptoměnách.

Nejbohatší majitelé kryptoměn

Chris Larsen – 8 miliard dolarů

Chris Larsen, generální ředitel a zakladatel společnosti Ripple (XRP), je kryptomajitelem číslo jedna. Nikdo jiný na seznamu se ani nedostane k Larsenově čisté hodnotě. Osobně vlastní 5,2 miliardy XRP. Úžasná věc je, že na počátku roku 2018 se Ripple pohyboval v průměru kolem hodnoty 0,80 až 1,00 USD. Pokud se XRP zvýší na cenovou úroveň BTC nebo dokonce na úroveň ETH, Larsen se velmi snadno stane nejbohatším člověkem na světě.

Joseph Lubin – 1-5 miliard dolarů

Josef Lubin je zakladatelem ConsenSys a spoluzakladatelem Etherea. Svou kariéru začal v oblasti robotiky, strojního vidění, neuronových sítí a softwarového inženýrství. Poté přešel na financování, budoval obchodní systémy, provozoval hedgeový fond a pracoval pro divizi správy soukromého majetku společnosti Goldman Sachs.

Changpeng “CZ” Zhao – 1,1-2 miliardy dolarů

Zhao je dnes již známý generální ředitel projektu Binance, což je v podstatě obří mezinárodní kryptosměnárna. Ještě před rokem server Binance neexistoval a nyní má přes 1 milion transakcí za sekundu a téměř 10 milionů uživatelů. Zhao hrdě prohlásil: “Žádná decentralizovaná směnárna dnes nemůže zvládnout takový objem transakcí, jako my, a nikdo není tak bezpečný jako my.” Zhao je známý zejména pod přezdívkou CZ a také tím, že i ve svých 41 letech nosí stále jen svou oblíbenou černou mikinu.

Tyler a Cameron Winklevoss – 0,9-1,1 miliardy dolarů (každý)

Tyler Winklevoss, a jeho dvojče Cameron, jsou známí tím, že stvořili myšlenku Facebooku, než jim jí Zuckerberg ukradl a realizoval. Oba jsou spoluzakladatelé společnosti Winklevoss Capital a ve svých 36 letech jsou poměrně hezky zajištěni na důchod. V roce 2012 investovali nemalé prostředky do Bitcoinu a tato investice se jim skvěle vyplatila.

Brian Armstrong – 0,9-1 miliarda dolarů

Armstrong je ve svých 35 letech skutečně úspěšným kryptopodnikatelem. V roce 2012 založil společnost Coinbase, nejoblíbenější vstupní místo pro obchodování s kryptoměnami v USA. Existují zde dvě hlavní části tohoto podnikání: makléřská strana, kde maloobchodní zákazníci mohou koupit Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin za použití bankovního účtu a výměna, kde si velcí obchodníci mohou nabízet a poptávat kryptoměny.