Vyzrajte na nezvané hosty s pomocí fotopasti

Máte podezření, že k vám někdo chodí v době vaší nepřítomnosti? Máte jen jednu zaručenou možnost, jak to přesně zjistit, pořiďte si fotopast. Fotopasti dnes čelí obrovské popularitě, používají je běžní lidé, policisté i bezpečnostní služby. Nabízejí ty nejlepší možnosti, jak zaznamenat vetřelce, aniž by o tom věděl.

Jak fotopasti fungují?

Jak asi tušíte, fotopasti jsou velmi nenápadné, mají maskovaný vzhled a pomáhá jim i to, že nejsou větší než digitální fotoaparát. Můžete je umístit kamkoliv, ale nejlepší místem je strom, na kterém se stanou doslova neviditelnými. Ze stromu mohou monitorovat oblast, kterou potřebujete mít pod dohledem. Fotopast funguje poměrně jednoduše, na přední části má vysoce citlivé PIR čidlo, které reaguje na každý tepelný pohyb. Pokud se do monitorované oblasti dostane člověk nebo zvíře, fotopast aktivuje fotoaparát a během zlomku sekundy vám pořídí kvalitní záběr vetřelce. Na většině fotopastí si můžete nastavit i možnost nahrávání videa. Fotopasti jsou na baterie, takže mohou být umístěny i daleko od elektrické sítě. Fotopast může fungovat kdykoliv potřebujete, třeba nonstop, o noční focení se postará přísvit, takže získáte fotky vetřelců i v naprosté tmě.

Vetřelec je tedy zachycen, aniž by o tom věděl a vy ho poznáte při kontrole záběrů, to můžete učinit na těle fotopasti, jelikož každá kvalitní fotopast disponuje LCD displejem, nebo si můžete snímky nahrát z paměťové karty do počítače. Vysoce populární jsou také fotopasti s GSM modulem, taková fotopast veškeré pořízené snímky ihned odesílá formou MMS na váš telefon nebo na email. Vy budete mít s takovou fotopastí neustálý přehled o tom, co se v dané oblasti děje a budete včas varování. Na rozdíl od alarmů, drahých bezpečnostních systémů a kamerových systémů jsou fotopasti velmi levné a mohou se stát i vaším třetím okem, které bude sledovat jakékoliv místo, které chcete mít pod dohledem.