Víte, jaký je rozdíl mezi adsl internetem a dsl internetem?

Zajišťujete si internet a narazili jste na pojmy, kterým nerozumíte? Před zařizováním internetu je vhodné se se základními pojmy seznámit, aby se vám nestalo, že vyberete řešení, které vám nebude vyhovovat. Lze si vybrat z možností připojení vzduchem nebo kabelem. Pro stabilní a neomezený internet je vždy vhodné zvolit připojení kabelem. Můžete se zde setkat s pojmy jako DSL a ADSL, co vlastně znamenají?

DSL internet

DSL je anglická zkratka pro digital subscriber line. Jde o připojení kabelem, konkrétně přes telefonní linku vedoucí do vašeho modemu. Takové připojení je v tuzemsku k dispozici na 98% území. Tento internet je neomezený, bezpečný a zcela stabilní. DSL internet má několik variant a jednou z nich je adsl internet. Jde o asymetrické připojení, které se vyznačuje vyšší rychlostí dat, které proudí směrem k uživateli. Tento typ připojení vyhovuje většině lidem, proto je také nejrozšířenější a nejoblíbenější.

Občas se lze setkat i s tím, že tento typ připojení vyhovovat nemusí a je to konkrétně u uživatelů, kteří často používají videohovory a streamují na internet mnoho dat. Takovým uživatelům se pak často vyplatí zvolit variantu VDSL, což je symetrické internetové připojení, u kterého je i vysoká rychlost odesílaných dat.

Když si budete internet vybírat, je důležité zvolit správného poskytovatele a také správný tarif. Tarifů se nabízí více, obzvláště u velkých poskytovatelů a vybrat byste měli takový, který vám jako uživateli bude nejvíce vyhovovat a nebude vás nijak omezovat při práci na internetu. Dnes už se nabídky poskytovatelů tolik neliší, protože jde o konkurenční prostředí, kde se každý snaží nabídnout to nejlepší, ale i tak se vyplatí si poskytovatele před výběrem trochu porovnat.