Usnadněte si hledání nové práce

Najít si novou práci je pro někoho natolik složité a namáhavé, že to raději vzdají dříve, než vůbec začnou. Vyzkoušejte naše tipy a najděte si práci, která bude odpovídat všem vašim požadavkům. Není to tak těžké.

Zkontrolujte životopis

Ačkoliv je sepsání životopisu někdy namáhavé, pokud vypisujete svá předchozí zaměstnání a dovednosti, věnujte jeho vytvoření dostatek času.

Zvažte, jak můžete prodat své dovednosti za práci, o kterou se ucházíte.

Požádejte přítele, aby se podíval na váš návrh životopisu, aby zjistil případné chyby, a také aby poskytl zpětnou vazbu o tom, jak důležitá je vaše zkušenost pro danou konkrétní práci – a jaké důkazy (osvědčení apod.) jste zahrnuli, abyste to podpořili. Neříkejte jen, že jste dobří v prodeji; prokažte to konkrétními příklady.

Pamatujte, že nemusíte uvádět každou práci, kterou jste kdy udělali, pouze ty, které jsou relevantní. Stejně tak nejste omezeni na zahrnutí pouze placené práce – uveďte stáže a dobrovolnické práce.

Životopis by měl být průběžnou prací, měl by být upravován a aktualizován tak, aby vyhovoval každé žádosti samostatně. Nikdy to není hotový dokument. Nabídka práce Přerov i ostatní nabídky vyžadují odlišné úpravy životopisů.

Přizpůsobte motivační dopis

Napsat a přiložit motivační dopis nestačí. Zaujala vás nabídka práce Teplice a odeslali jste na ni svůj životopis a motivační dopis? Motivační dopis bude první věcí, kterou náborář nebo zaměstnavatel vidí a věřte, že mají mnoho zkušeností s jejich vyřazováním.

Zkontrolujte profily na sociálních sítích

Zaměstnavatelé a náboráři se dívají na profily sociálních médií. Zkontrolujte, zda jsou vaše profilové fotografie a nastavení soukromí vhodné, a zvažte, co zveřejňujete.

Použití platforem sociálních médií může být způsob, jak prokázat zájem a dovednosti, které budou pro některé některé pracovní nabídky ideální. Ať už je vaše aplikace jakákoli, sledováním společností, o které máte zájem pracovat a zabývat se jejich obsahem, se můžete odlišit od ostatních kandidátů.