Těhotenské oblečení může být i vkusné

S nadcházející zimou spousta budoucích matek řeší oblečení. Vše je malé, škrtí a necítí se v tom dobře. Lze se s roustoucím bříškem obléknout vkusně a pohodlně? Líbit se partnerovi i sobě? Dnešní obchody nabízí mnohem více variant oblečení pro těhotné, kde se klade důraz nejen na pohodlí a praktičnost, ale také na estetičnost oděvu.

Jak si správně vybrat?

Těhotenské kalhoty se od běžných liší. Dávno je pryč doba, kdy většina nastávajících maminek sehnala jen těhotenské „lacláče“ a velká trika. Dnešní těhotenská móda více dbá na ženskost. Těhotenské kalhoty nemají klasický pas a poklopec jako ty běžné. Jsou více elastické a k pasu je našitý pás z úpletu do kterého matka pohodlně schová bříško. Nemusí se stydět nosit kalhoty už na začátku těhotenství. Pás není vidět a břicho nic neškrtí. Úplet bývá hodně elastický a kalhoty vydrží až do konce těhotenství. S našitým pásem obchody prodávají elegantní kalhoty, džíny i tolik oblíbené legíny.

S rostoucím bříškem začnou být krátká trika, mikiny, svetry a bundy. Tento problém vyřeší zásoba nadčasových tunik a cardiganů, které se dají využít i po porodu. Před příchodem zimy se vyplatí koupit zimní bundu s dvěma zipy. Druhým zipem k bundě nebo kabátem se připne další část, která oděv rozšíří podle potřeby. Velkou výhodou těchto bund a kabátů je jejich velká možnost různých variant. Bundy i kabáty mají vyjímatelné vložky, kdy se mohou použít na jaře, na podzim nebo při mírné zimě. Po porodu odepneme připnutou část a bundu můžeme i nadále.

Většina žen začne ve druhé a třetím trimestru otékat. Nejvíce je trápí nohy. Proto je vhodné pořídit širokou šněrovací obuv z poddajného materiálu, která jde kolem kotníku povolit. Uklidit na čas by měly lodičky a baleríny.

Budoucí maminky by měly nejvíce dbát na své zdraví i zdraví miminka. I pohodlí a dobrý pocit matky je důležitý pro psychickou pohodu obou.