Rusňákova investiční skupina DRFG a oblast telekomunikací

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka spravuje fondy a nabízí dluhopisy, díky kterým můžete podporovat svůj region i vy. V letošním roce se zaměřila na získání prostředků na nákupy telekomunikačních společností. Právě reality a telekomunikace tvoří klíčovou oblast investic a investiční skupina DRFG Davida Rusňáka se na ně dlouhodobě zaměřuje. Parta lidí, kteří umí pomáhat i vlastními kompetencemi a věnují se i dobročinným akcím ve své Nadaci DRFG tak i nadále rozšiřuje svou oblast činností. Společnost DRFG Telco Financial Management si vede velmi dobře, o čemž svědčí i recenze a expanze v telekomunikacích dále probíhá.

Rozvoj telekomunikační divize DRFG

Prostředky budou investovány do dalšího rozvoje telekomunikační divize DRFG, která se dělí na dvě oblasti. Jde o výstavbu a servis telekomunikačních sítí určených pro nadnárodní operátory. Ty zde zajišťuje společnost Suntel Telco. Své služby společnost poskytuje ve čtyřech zemích, v České republice, Slovensku, Švýcarsku a Německu. Celkové konsolidované tržby dosahují jedné miliardy korun a neustále rostou. V budoucích pěti letech má společnost v plánu tržby alespoň ztrojnásobit. Investiční společnost DRFG Davida Rusňáka tak neustále roste.

Rozvoj v oblasti telekomunikací

Investovat se bude i do rozvoje v oblasti poskytovatelů internetu. Společnost DRFG vlastní firmu Suntel Net společně s Nordic Telecom. Nyní má Suntel Net 80 000 zákazníků. Do poloviny roku 2020 má pomocí organického růstu i akvizic rozšířit počet klientů na 200 000 a s ní mají růst také plánované tržby. Kromě telekomunikací investuje skupina DRFG do nemovitostí a finančních služeb. Rozšiřuje i síť lékáren s názvem Na Zdraví. Ke konci roku 2017 spravovala majetek přesahující částku 4,4 miliardy korun. V závěru letošního roku má mít skupina ve správě aktiva v hodnotě 6,2 miliardy korun.