Proč je důležitá kvalitní pracovní obuv?

Výběrem nevhodné obuvi si můžeme způsobit značné zdravotní potíže. Nohy nás po celý den nosí, často jsou hodně namáhané a je důležité se o ně perfektně starat. Jedním z faktorů péče o naše nohy je výběr vhodné kvalitní obuvi. Na botách by se šetřit nemělo. Bolest zad a únava nemusí být vždy znakem těžkého dne, ale i výběrem špatné boty. Když se nohy více namáhají, tělo má špatné držení a celý organismus se více namáhá. Výběru kvalitních bot je třeba věnovat více pozornosti.

Zdravotní rizika

S výběrem špatných bot nám hrozí spoustu zdravotních rizik nejen při běžném nošení. Pokud jsme v pracovním životě celý den na nohách, tato rizika jsou mnohem vyšší. Obuv Prestige patří mezi stálice na českém trhu a udržela se na něm pro svou kvalitu a dlouhou životnost. Nošením kvalitních pracovních bot zabráníme nejen bolesti zad, únavě, špatnému držení těla, které může mít špatné následky, ale také plísni na nohou. Ta nám může hodně znepříjemnit život a zbavit se jí je někdy běh na dlouhou trať. Vysoká nožní klenba je při chůzi důležitá a nekvalitní obuví v kombinaci s nadváhou si můžeme způsobit její pokles. Napravit pokles nožní klenby se dá pouze operací. Repa.cz nabízí spoustu typů pacovní obuvi roky prověřené značky.

Chraňte nejen nohy

Při manuálních činnostech dochází ke zraněním, která jsou často úplně zbytečná. Investování do ochranných pracovních pomůcek je investicí do našeho zdraví. Lidé pracují s nebezpečným materiálem a bez ochranných pomůcek často riskují nejen své zdraví, ale i zdraví svého okolí. Pomůcky jsou navržené tak, aby při práci nijak neomezovaly. Řada ochranných pomůcek je nařízena zákonem. Při újmě na zdraví během pracovní doby bez ochranných pomůcek, nemá postižený nárok nejen na žádné odškodnění, ale ani na nemocenskou.