Ostrov Vir: Neznámá část Chorvatska

Uvažujete o dovolené v Chorvatsku a tápete, kterou jeho část si vybrat? Chronicky známá Dalmácie nebo Istrie jistě poskytnou skvělou dovolenou, ovšem Chorvatsko ostrovy oplývá i jinými, méně známými a jedním z nich je právě malý ostrov Vir, který se nachází 27 km od města Zadar a s chorvatským městečkem Privlaka je spojen mostem, proto je oblíbeným víkendovým místem i pro samotné Chorvaty.

Krásy ostrova Vir

Největším městem ostrova je město Vir, které je věhlasné svým nočním životem. Pokud jste vyrazili na dovolenou zejména za zábavou, je pro vás ostrov Vir ten pravý. Noční kluby, discotéky a bary objevíte na každém rohu. Na druhou stranu, během dne je v ulicích města klid a vy můžete v autě z půjčovny objevovat krásy ostrova. Nebo nakupovat na tržnicích s levným zbožím.

Za pozornost jistě stojí pevnost Kaštelina, která pochází ze 17. století a měla bránit Chorvaty proti nájezdům Turků.

Pokud toužíte vidět impozantní západ slunce, navštivte Červenou Zemi, která je součástí ostrova Vir. Během západu slunce skály a země dostanou temně rudou barvu, kterou uvidíte pouze v Austrálii. Poblíž Červené Země se také nachází krásná malá pláž s otevřeným přístupem do moře, která láká k odpočinku a relaxu. Oblázkových pláží je na malém ostrově nespočet s možností koupání v azurovém moři.

Jak se na Viru ubytovat?

Jednou z možností, jak si zajistit levné ubytování Chorvatsko bez různých dohadů a určování pravidel, jako je doba pobytu, s cestovními kancelářemi, je využití webových stránek ubytovanivchorvatsku.cz, kde naleznete více než 5000 apartmánů umístěných po celém Chorvatsku, včetně ostrova Vir, s kontaktem přímo na jejich majitele. V jednoduchém filtru si nastavíte nejen konkrétní místo, ale také přesný počet nocí, které chcete na místě strávit, počet osob a cenovou relaci.