Jaké rysy by měla mít opravdu dobrá investice?

Investičních příležitostí lze na světovém trhu sehnat opravdu velké množství. Stejně jako u kterékoliv jiné služby či produktu ale platí i zde, že ne každá stojí za to. Mezi jednotlivými, byť na oko podobnými investicemi, mohou často panovat velké rozdíly. Jaké rysy by měly dobré investice mít a podle čeho je tak vybírat, se dozvíte právě dnes.

Hledejte reference a doporučení

Mnohé investice vypadají výborně, ale pokud se podíváte do jejich historie, tak se celý obrázek zhroutí. U investic je dobré sledovat celkové dění a případně hledat reference a doporučení odborníků jako Premiot Group. Ovšem i zde ale může platit, že „kdo psa chce být, hůl si najde“, a tak nemusí být každá reference naprosto důvěryhodná. Větší počet špatných zkušeností by ale měl jasně zavelet na otočku.

Veřejný tým a jasná vize do budoucna

Když vybíráte možnost, jak zhodnotit peníze, které jsou vaší celoživotní úsporou, tak zajisté chcete vědět, s kým spolupracujete. To ale právě bývá mnohdy problém, protože jen málokterý projekt má zveřejněný tým, který za ním stojí. Pokud tomu ale takto je, tak rozhodně přikládejte této investici mnohem větší váhu, než se vám mohlo na první pohled zdát.

Pochopitelně platí, že veřejný tým rovnou bude své klienty lákat i jasnou vizí. Budete mít tak přehled o tom, kam mohou vaše peníze putovat a co můžete podpořit. Mnohdy vedle peněžního výdělku můžete mít i dobrý pocit z kvalitní investice.

Nevěřte na zázračné miliony z několika centů

Takzvané „penny stock“ jsou například na americké burze velice populární. Za obyčejné centy se skupují akcie a cenné papíry a čeká se na zázrak. Ten občas opravdu přijde, ale procento těch, kteří na něm zbohatnou, je malé.

Nemůžete tak čekat, že budete nacházet honosné nabídky v řádu korun. Na druhém pólu pak stojí rozhodování kam investovat milion, protože s takovou částkou už můžete generovat opravdu velice vysoké jmění. Ani tady ale nepodléhejte zlaté horečce. Pamatujte si, že s vyšší investicí přichází vyšší odpovědnost a vyšší riziko. Tahle přímo úměrná rovnice by se nikdy neměla zapomenout!