Jak oživit dlouhodobý vztah?

Co si budeme nalhávat, po deseti letech vztahu jednoduše je co oživovat. Myslete na zdravý partnerský vztah a dopřejte si s vaším mužem či ženou změnu, která vás může vymanit ze stereotypu. Díky čemu můžete oživit dlouhodobý partnerský vztah?

Víkend jen pro vás

Stejný životní kolotoč, který vás pohltil, váš už přestává bavit? Dopřejte si se svým partnerem odpočinkový víkend jen pro vás dva. Odpočiňte si od dětí, od práce, od problémů a jeďte někam, kde si můžete jen číst, jíst, poslouchat hudbu, povídat si a dopřát si čas jen pro vás. Takovéto víkendy oživí vztah, přinesou nové vzpomínky a pomohou vám opět najít cestu k druhému.

Partnerský detox

Některé vztahy potřebují však přesný opak. Jste spolu s partnerem každý den, cítíte, že si jednoduše lezete na nervy a nevíte, jak z toho vybruslit? Řešením pro vás může být partnerský detox, tedy dát si jeden od druhého pauzu. Vydejte se na týden s kamarádkami na výlet, dopřejte si týden o samotě, bez rodiny a dětí. Uvidíte, jak moc vám to prospěje a jak vám pár dní bez partnera může změnit života.

Rozmazlujte se

To, že jste s partnerem již dlouhý čas, neznamená, že byste se navzájem neměli rozmazlovat, ba naopak. Čím déle spolu dva jsou, tím více se musí snažit, aby jejich partnerský vztah fungoval, aby se navzájem milovali a vážili si druhého i sami sebe. Rozmazlujte se proto s partnerem a vyznávejte si pravidelně lásku, spíše gestem. To druhý partner jistě ocení. Stačí například romantická večeře, květina, napuštěná vana nebo to, že tentokrát dáte spát děti vy.

Sexuální život

V dlouhodobém vztahu často vyplouvají na povrch také problémy v sexuálním životě. Zkuste probudit ztracenou vášeň za pomoci změny, třeba v podobě erotických pomůcek. Často postačí erotické prádlo, erekční kroužky či erotický nábytek. Nemusíte volit žádné perverznosti, ale jen lehké zpestření.