Jak fungují klikačky?

Spousta z nás hledá ke svému hlavnímu příjmu i příjem vedlejší. Jednou z možností, jak si přivydělat peníze z domu jsou klikačky. Co to je a jaký je jejich princip vám teď představíme.

Co to jsou klikačky

Slovo klikačka pochází z amerického slovního spojení „pay to click“ neboli platba za klik. Jedná se o webovou stránku, která vám zaplatí jistou částku za shlédnutí reklamy.

Kolik si můžu klikačkou vydělat?

Pokud si vyberete výdělek z domu formou klikaček, neočekávejte v brzké době závratné sumy. Za jednu reklamu získáváte například pouhých 0,2 Kč. Můžete klikat buď na stránkách dané společnosti, nebo si můžete nechat zasílat reklamní e-maily, po jejichž shlédnutí a kliknutí vám je vyplacena odměna. Počet reklam za den je velmi individuální, někdy můžete shlédnout 20 reklam, a někdy zase jenom dvě reklamy.

Referralové

Větší příjem si utvoříte z lidí, kteří „pracují pod vámi“. Člověk se zaregistruje pomocí vašeho odkazu do reklamní společnosti, tak jako vy začne klikat na reklamy a vy každým jeho kliknutím vyděláváte na provizích. Čím víc těchto lidí (referralů) pod sebou máte, tím lépe pro vás. Některé klikačky nabízí dvě možnosti těchto referralů. Jsou buď přímí (ti, co se registrovali přes váš odkaz), nebo nepřímí (můžete si je za určitou sumu pronajmout – většinou po měsíci je musíte obnovit).

Musím jen klikat na reklamy?

Některé internetové stránky nabízí i více možností, jak vydělávat kromě zmíněného klikání. Jsou reklamy, které stačí jenom shlédnout nebo na ně musíte kliknout. Další nabídkou jsou placené dotazníky, které jsou součástí klikaček. Nebo si dokonce můžete zahrát hry, díky kterým získáte menší obnos na svůj účet.

Internet nabízí celou řadu klikaček, je důležité však pečlivě vybírat, protože ne každá klikačka je důvěryhodná. Mezi ty odzkoušené a platící se řadí i například oblíbené Prokliky.cz.