Co je to konsolidace půjček a proč bychom ji měli využívat?

Finanční problémy mají tu nepříjemnou vlastnost, že se na sebe dokáží v poměrně rychlém sledu nabalovat. Proto se tak může stát, že se při řešení jednoho finančního problémů dostanete do nepříjemné spleti dalších problémů.

Spousta lidí tuto situaci řeší tím, že odkládá její řešení na později, nebo se snaží řešit problémy až s odstupem. To je ale to nejhorší, co zcela upřímně lze udělat. Před rizikem propadu do krachu nebo exekuce vás ale může ochránit konsolidace. Co to konsolidace je a jaké má podmínky? To zjistíte v rámci dnešního článku!

Co je to vůbec konsolidace?

Představme si situaci, kdy má některá osoba na svoje jméno větší počet půjček. Původně půjčky měly financovat sebe navzájem, nebo popřípadě odlišné věci. Časem se stalo, že se dostala osoba do skluzu s placením a postupně ztrácí kontrolu nad finanční situací. Dříve, nežli taková osoba padne do problémů jako je exekuce, nebo insolvence, nabízí se mu možnost konsolidace. Ta slouží k tomu, aby se mohla libovolná osoba dostat z největšího finančního tlaku v podobě půjček, které jsou ve zpoždění.

Jak konsolidace funguje v praxi?

V praxi je konsolidace a její průběh víceméně velice jednoduchá věc. Při jejím poskytnutí nejdříve musíte dát k dispozici nejdříve všechny půjčky. Samotná konsolidace potom funguje tak, že v rámci poskytnutí půjčky finanční subjekt vyplatí vaši osobu ze všech možných problémů. Finálním výsledkem konsolidace půjček je potom to, že váš dokáže subjekt vyplatit ze všech půjček a vše sjednotí do jedné jediné, která začíná jako úplně nový finanční dluh.

Jedná se o jednoduchý proces

Většinou platí, že probíhá konsolidace bez problémů, pokud nečekáte s řešením problémů až příliš dlouho. Tím důvodem, který může překážet v jejím poskytnutí a čerpání, je především již existující exekuce nebo osobní bankrot. A to se nepočítá pouze v případě již právě nabitých a aktivních exekucí, ale také v případě těch, které jsou již dávno podané a čeká se pouze na jejich kompletní vyšetření a spuštění exekučního řízení.