Cestování, pracovní posun, lepší funkce mozku: Důvodů k učení dalších jazyků může být mnoho

Slyšeli jste všechny důvody, proč se někteří lidé neučí jazyky, mnohé z nich jsou založeny na zažitých mýtech a mylných představách . Pravdou je, že v dnešním stále více propojeném a vzájemně závislém světě je znalost jiných jazyků životně důležitou dovedností, která vám dává příležitost zapojit se do světa bezprostřednějším a smysluplnějším způsobem – ať už ve vašem sousedství nebo tisíce kilometrů daleko – a zároveň lépe. připraví vás na konkurenceschopnost a úspěch v globální ekonomice.

Urychlete postup v kariéře

Jazykové znalosti mohou být významnou konkurenční výhodou, která vás odlišuje od vašich jednojazyčných vrstevníků.

Znalost anglického nebo německého jazyka se objevuje až v 80 % pracovních nabídek, bez ohledu na to, o jaký obor nebo pracovní pozici se jedná. V posledních letech se poptávka na pracovním trhu po vícejazyčných uchazečích o práci zdvojnásobila. To je také důvodem, proč lidé stále častěji vyhledávají online jazykové kurzy.

Zaměstnavatelé hledají profesionály, kteří dokážou bezproblémově komunikovat se zákazníky na nových a expandujících zámořských trzích.

Zlepší se ostatní funkce mozku

Mnoho kognitivních výhod studia jazyků je nepopiratelné. Lidé, kteří mluví více než jedním jazykem, mají zlepšenou paměť, schopnost řešit problémy a kriticky myslet, lepší koncentraci, schopnost multitaskingu a lepší schopnosti naslouchat. Přepínají mezi soupeřícími úkoly a sledují změny ve svém prostředí snadněji než jednojazyční a také vykazují známky větší kreativity a flexibility. Pokud by to nestačilo, jak stárneme, dvojjazyčnost nebo vícejazyčnost také pomáhá odvrátit duševní stárnutí a kognitivní úpadek.

Jazykové kurzy Praha nabízí možnost učení jazyků online i prezenčně. Na webu jazykovekurzypraha.cz si stačí zvolit jazyk, úroveň a typ výuky.