4 zaručené rady, jak bezpečně najít svou vysněnou práci

Když jste se ve škole rozhlédli okolo sebe, viděli jste své spolužáky, kteří již tehdy měli jasno v tom, co chtějí dělat a šli si za tím. Ale vy jste marně tápali, kam váš život vlastně směřuje a co vás bude bavit? Z toho plyne také střídání jedné práce za druhou a pořád jste se prostě nenašli? Už vás nebaví chodit každý den do té stereotypní práce? Poradíme vám, jak najít svou práci snů.

  1. Ujasněte si, co vás prostě baví a v čem vynikáte

Neplatí vždy, že výplatní páska s vysokou částkou znamená, že tohle zaměstnání je prostě skvělé. Nikdy nesmíte brát peníze jako rozhodující faktor při hledání pracovní pozice. Zamyslete se nad tím, co můžete nabídnout? Máte například silné vůdčí schopnosti? Hledejte si pozice ve vedení společnosti. Naopak pokud jste introvertní, klidně si hledejte místo někde v tichosti za počítačem.

  1. Co od pracovní nabídky čekáte?

Pokud jste našli skvělou práci, ale nevyhovuje vám pracovní doba či platové podmínky – prostě hledejte dál. Nedejte skvělé nabídce šanci na úkor sami sebe či své rodiny. Stejně tak neriskujte, pokud byste měli vložit do své práce počáteční kapitál, který pohromadě nemáte a museli byste se zadlužit u banky. Buďte realisté!

  1. Ohlédněte se zpět

Zkuste si nějak zrevidovat svou dosavadní kariéru. Co vás na vaší práci nejvíce bavilo? Jaký obor je pro vás ten nejvhodnější? A z jakého důvodu jste z vašeho zaměstnání odešli? Všechny tyto vzpomínky vám pomohou si zdokonalit svůj seberealistický postoj. Teď už víte, jakým směrem se vydat a čemu se věnovat. Dnešní nabídka pracovních míst nabízí pestrou škálu oborů, věřte, že si mezi nimi najdete i ten svůj.

  1. Věřte sami v sebe

Na první místo vždy stavte své schopnosti – ale se sebevědomím to nepřehánějte. Zdravé sebevědomí samozřejmě není na škodu, nicméně vždy pamatujte na to, že spoustu nových věcí se naučíte za pochodu v nové práci. Proto sebevědomí neztrácejte, když vám zrovna něco nepůjde.